"A főiskola felmérése szerint ugrásszerűen nő az igény olyan szakemberekre, akik felsőfokú műszaki végzettséggel képesek épületek komplex üzemeltetésének irányítására. A terület felívelő ágban van, és mintegy hiányszakmaként biztos elhelyezkedést kínál" - mondta el Vanó Renáta, az intézmény igazgatási és jogi referense
A létesítménygazdálkodási szakirányt választók erős műszaki képzést kapnak, épületgépészeti, informatikai, energetikai, villamossági irányokban, emellett beruházási, gazdálkodási, üzemeltetési és jogi ismereteket sajátítanak el. A képzés nappali és levelező formában indul. A szakon végzett hallgatók gazdálkodási mérnök szakképzettséget szereznek.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája
Az épületüzemeltetési szolgáltatások ellátására Magyarországon is szinte külön iparág alakult multinacionális szereplőkkel. Becslések szerint az ágazat mintegy 300-400 ezer fővel járul hozzá a foglalkoztatáshoz.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája 1992-ben 96 diákkal indult Tatabányán, jelenleg csaknem kétezer hallgatót képeznek a városban, illetve az intézmény budapesti és székelyudvarhelyi tagozatán.
Maximum 100 pont értékben számos jogcímen többletpontokat zsebelhettek még be a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszakában, amik akár a felvételitek sikerességét is eldönthetik. Mutatunk néhányat.