Választást tartott a Zeneakadémia, de nem sikerült új rektort kijelölni
Harmadjára sem jött össze az új rektor megválasztása.
Harmadjára sem jött össze az új rektor megválasztása.
Az új rektor várhatóan július 31-ét követően kerül az ország legnagyobb, de jelentős gondokkal küszködő felsőoktatási intézményének élére.
Tanárokká átképezhető nyugdíjas katonák, új rektorok az egyetemek élén. Mutatjuk, mik voltak 2024 júniusának legfontosabb történései.
Az új rektor július 1-jén lép hivatalba, és feltehetőleg ő vezényli majd le a még állami kézben lévő Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem elkerülhetetlennek tűnő modellváltását.
Nagy tétje van a mostani rektorválasztásnak a BME-n, hiszen nagy eséllyel az új rektor fogja levezényelni a modellváltást
A megbízása négy évre szól és várhatóan augusztus elején kezdi meg a tevékenységét.
Április 30-án az egyetem hallgatói és munkatársai előtt mutatkozik be.
A miniszter szerint ez az egyetlen magyar egyetem, amivel nem lehet együttműködni.
A hallgatók nyíltabb kommunikációt követelnek az egyetem vezetésétől, szerintük eljött az idő, hogy kritikusan szemléljék a jelenlegi helyzetet.
Hónapokon át tartó demokratikus folyamat eredménye volt, hogy a szenátus Vargha Balázst javasolta a pozícióra, a kuratórium mégis mást választott.
Hónapokon át tartó belharcokat követően hat sikeres pályázó közül került ki az új rektor.
Tanácstalanság vagy szándékos időhúzás, hogy a Zeneakadémia rektorjelöltjeinek pályázatai közül még egyet sem küldtek meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szenátusának?
Maximum 100 pont értékben számos jogcímen többletpontokat zsebelhettek még be a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszakában, amik akár a felvételitek sikerességét is eldönthetik. Mutatunk néhányat.