A külföldön tanuló magyar egyetemisták 60 százaléka nem jön vissza Magyarországra
Mi lesz a külföldön tanuló magyar egyetemistákkal, ha lediplomáztak? Ezt vizsgálta a legújabb felmérésében az Engame Akadémia.
Mi lesz a külföldön tanuló magyar egyetemistákkal, ha lediplomáztak? Ezt vizsgálta a legújabb felmérésében az Engame Akadémia.
Egyes német egyetemeken még sörcsap is van.
Évről évre egyre több magyar diák választ külföldi egyetemet.
Így próbálnák visszaszorítani az országba áramló külföldi egyetemisták számát.
A 2023/24-es tanévben 2926 magyar egyetemista tanult Hollandiában, ami jövőre szinte teljesen biztos, hogy Ausztria után a második legnépszerűbb célország lesz.
Továbbra is Ausztriát választja a legtöbb külföldön tanuló magyar egyetemista, jövőre viszont szinte biztos, hogy Hollandia lekörözi a jelenleg második helyen álló Németországot.
Nem az első, de ez volt a legerősebb kritika, ami az intézményt érte.
Heteken belül elindulhatnak külföldre azok az egyetemisták, akik elsőként vesznek részt az Erasmust helyettesítő Pannónia Ösztöndíjprogramban.
Tóth Míra önállóan készült fel a külföldi egyetemi felvételire. Bár úgy gondolja, jól fogja érezni magát Franciaországban, az ott megszerzett tudását később hazahozná majd.
Boda Márton, Gerő Nándor, Halmai Lilianna, Illés Fanni és Lugossy Ádám szeptembertől a milánói Bocconi Egyetemen tanulhatnak.
Bíró Hanna, a Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium és a Milestone Intézet diákja a szeptembert a finnországi Aalto Egyetemen kezdi.
Jelentősen megemelkedett a külföldi hallgatók létszáma az elmúlt években, ezért az ország csökkentené a külföldi hallgatók által elérhető férőhelyeket és emelné a tandíjakat.
Maximum 100 pont értékben számos jogcímen többletpontokat zsebelhettek még be a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszakában, amik akár a felvételitek sikerességét is eldönthetik. Mutatunk néhányat.