Mennyit lehet keresni a legnépszerűbb diplomákkal?
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
4948 elsőhelyes jelentkezéssel a pszichológia idén a második legnépszerűbb képzés a felvételin. Ha erre a szakra szeretnétek jelentkezni, nem árt tudni, hogy milyen fizetés is járhat vele a későbbiekben. Mutatjuk, hogy milyen bruttó átlagkeresetre számíthattok az alap- és a mesterképzés elvégzése után.
Egy friss kutatás szerint a pedagógusokat az ELTE, a mérnököket pedig a BME után leginkább a vidéki egyetemek hallgatói teszik ki, miközben szinte az összes magyarországi egyetem frissdiplomásai között tarolnak az adminisztrációs karrierlehetőségek.
Majdnem 30 százalékkal nőtt a pályakezdők bérigénye egy év alatt, az idei átlag nettó 321 800 forint.
Akár jövőre felvételiztek, akár már egyetemisták vagytok, nem hátrány, ha tudjátok, mennyit kereshettek a jövőbeli diplomátokkal, mennyi idő alatt helyezkedhettek el és melyik egyetem adja a legtöbb diplomást.
Gazdasági alapszakon szeretnétek továbbtanulni, vagy éppen végeztetek és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok frissdiplomásként? Hány hónap alatt találhattok állást, és milyenek a kezdő fizetések? Megnéztük, mire számíthatnak a gazdasági szakosok.
A felsőfokú végzettséggel rendelkezők közül legjobban az informatikai képzéseket befejező hallgatók kereshetnek, de az államtudományi szakokon végzettek sem panaszkodhatnak - derül ki az Oktatási Hivatal friss kutatásából, amely mintegy 600 ezer hallgató munkaerőpiaci követése alapján készült.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvánosságra hozta az augusztusi átlagkereseteket. Mutatjuk a számokat.
Hogyan viszonyul a diplomás pályakezdők bére a 20-29 évesek átlagkeresetéhez? Itt vannak a számok.
A felvi.hu-n hasznos infókat találtok azzal kapcsolatban, hogy milyen ágazatokban és munkakörökben helyezkedhettek el a végzés után, milyen jövedelemre számíthattok, és a szakmai tájékozódáshoz, kapcsolatépítéshez is kaptok segítséget.
Milyen tudományágakra épül a szak, amelyen tanultok, és milyen jövedelemre számíthattok a végzés után? A felvi.hu-n hasznos információkat találtok a képzésetekről - mutatjuk, hol keressétek.
Vajon mennyit keres egy bölcsészet- vagy társadalomtudományi képzésen végzett pályakezdő néhány - munkaerőpiacon töltött - év után? Milyen végzettséggel lehet a legkönnyebben állást találni? A friss statisztikákból kiderül.
Maximum 100 pont értékben számos jogcímen többletpontokat zsebelhettek még be a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszakában, amik akár a felvételitek sikerességét is eldönthetik. Mutatunk néhányat.