Ezeken a képzési területeken tanul a legtöbb egyetemista önköltséges formában
Van, ahol a hallgatók több mint 70 százaléka önköltséges formában tanul.
Van, ahol a hallgatók több mint 70 százaléka önköltséges formában tanul.
A művészet és művészetközvetítés képzési területeken tanuló hallgatók közül akarnak a legtöbben tartósan külföldön dolgozni a diplomaszerzés után.
Egyre inkább növekszik az aránya azoknak, akik külföldön szeretnének tartós munkát találni, viszont az adatokból az is kiderül, hogy ez egyre kevesebbeknek sikerül.
A felmérés szerint a bölcsészet és művészeti képzéseken végzettek használják legkevésbé a megszerzett tudásukat a jelenlegi munkájukban.
A matematikus, az alkalmazott matematikus és a fizikus mesterdiplomákkal lehet a legtöbbet keresni a természettudományi területen.
A 25 éven aluli frissdiplomások aránya ezzel szemben kevesebb mint 10 százalék.
Földrajz és biológia diplomával rendelkezők kezdő havi fizetése nem éri el a bruttó 400 ezer forintot.
Nagyobb eséllyel választ valamilyen pedagógusképzést az a diák, akinek a családjában már van pedagógus, mint az, akinek nincs - derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer aktív hallgatói kutatásának pedagógusokra vonatkozó 2023-as statisztikáiból.
Az iskola helyett inkább a boltban dolgoznak vagy ügyintézőnek esetleg recepciósnak állnak.
Bolti eladó, ügyintéző, adminisztrátor - mutatjuk, milyen munkakörökben dolgoznak az egyetem után a frissen végzett tanárok.
Átlagosan 25 százalékkal többet kereshettek gazdasági végzettséggel, ha alapképzés után mesterdiplomát is szereztek.
Mindegyik pedagógusszak esetében a frissen végzettek bruttó átlagjövedelme eléri a 400 ezer forintot.
Maximum 100 pont értékben számos jogcímen többletpontokat zsebelhettek még be a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszakában, amik akár a felvételitek sikerességét is eldönthetik. Mutatunk néhányat.